Zgrupowanie Laserów i Optimistów na Malcie 2018

przez Andrzej Ogrodnik

zgrupowanie laserw i optimistw na malcie 2018 120Wczoraj wróciliśmy z Malty, gdzie trenowały Lasery i Optimisty przed sezonem żeglarskim 2018. Liczna ekipa naszych zawodników nie miała czasu nudzić się na wyspie gdzieś między Europą, a Afryką na Morzu Śródziemnym. Przepracowaliśmy tydzień po 4 - 5 godzin dziennie na wodzie i mieliśmy jeszcze trochę czasu na zwiedzenie Valetty - stolicy Malty i najstarszego misteczka na Malcie - Mdiny. Warunki do trenowania na wodzie były znakomite. Wiatru nigdy nie brakowało. W zależności od potrzeb mogliśmy trenować na osłoniętym akwenie zatoki i portów lub na otwartym morzu z dużą falą i silniejszym wiatrem. Mieliśmy dobrą pogodę, najczęściej słoneczną, więc chciało się pływać. zgrupowanie laserw i optimistw na malcie 2018 220
Naszą miejscówką była baza zorganizowana przez Trewora - Sail Coach z którym pracuje Miłosz Wojewski i to dzięki niemu tam znaleźliśmy się. Miłosz zapewnił bardzo dobre warunki zakwaterowania w przestronnych apartamentach oraz motorówki dla trenerów, a także Lasery i Optimisty dla zawodników. Intensywną pracą przez tydzień nasi zawodnicy z pewnością podnieśli swój poziom wyszkolenia w różnych zakresach sztuki żeglowania regatowego. Żadko zdaża się, ale tym razem zadziałał aspekt poznawczy nowego miejsca, czyli zabytki, historia i życie miejscowego społeczeństwa.
Nasza eskapada była bardzo udana pod wszystkimi względami z czego bardzo cieszymy się.
Teraz już jesteśmy w Krakowie i pracujemy na miejscu aż do kolejnego zgrupowania i startu w regatach, tym razem na jeziorze Garda we Włoszech.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii.

Trener
Andrzej Ogrodnik