OOM w Laserach jeszcze trwa

przez Andrzej Ogrodnik

oom laser goczakowice 2018 003Jutro ostatni dzień finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasach Laser Radial do 16 lat i Laser 4,7 do 15 lat. Nasza reprezentacja województwa Małopolskiego w składzie:
Andrzej Ogrodnik - kierownik i trener
Anna Trędowska - Laser Radial - KŻ Horn Kraków,
Mateusz Słowik - Laser Radial - KŻ Horn Kraków,
Leon Gniadek - Laser 4,7 - KŻ Horn Kraków,
Kamil Lenczowski - Laser 4,7 - KŻ Horn Kraków,
Tymoteusz Mika - Laser 4,7 - KŻ Horn Kraków,
Wiktor Polaczek - Laser 4,7 - YC PTTK Beskid Nowy Sącz
rozpoczęła pobyt w Goczałkowicach już 24.07.2018 Zgrupowaniem KWJm. Przez kilka dni trenowaliśmy przed OOM przygotowując ekipę do najważniejszej imprezy krajowej w kategorii juniora młodszego. Nasz trening na wodzie odbywał się średnio co drugi dzień z powodu braku wiatru. Za to temperatura powietrza utrzymuje się do dzisiaj bardzo wysoka - ponad 300 C.
Nasi niektórzy reprezentanci już pierwszego dnia regat zaliczyli falstarty i żółte flagi, które pogrążyły ich w wynikach po pierwszym dniu regat. Drugi dzień regat i rozegrane cztery wyścigi podniosły Leona w klasyfikacji o 30 miejsc i to był jedyny skok w górę. Wiktor, Tymoteusz i Mateusz zaliczyli spadek miejsc, a Ania i Kamil utrzymali miejsce z pierwszego dnia. Nie są to osiągnięcia naszych mażeń i oczekiwań. Liczymy, że jutro zostaną rozegrane wyścigi i nasi popłyną dobrze, co pozwoli im awansować o kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej.
Po 7 rozegranych wyścigach nasi zajmują miejsca:

Ania T - 13 m
Mateusz S - 30 m
Leon G - 33 m
Tymoteusz M - 49 m
Kamil L - 50 m
Wiktor P - 52 m

Trzymamy kciuki za naszych.

W Galerii są zdjęcia z Zgrupowania i OOM. Zapraszamy do oglądania.

Andrzej Ogrodnik
Trener